Přejít na obsah Přejít na hlavní navigaci Přejít na zápatí

Archivace

Konec školního roku s sebou přináší i archivaci dat. Pro lepší orientaci a přehled je důležité včas archivovat data z končícího školního roku, samozřejmě se to týká pouze dat odcházejících dětí a tříd. Doporučujeme provést archivaci dat co nejdříve po skončení školního roku, ale můžete tak učinit kdykoliv. Archivaci provedeme jednoduše kliknutím na ikonu černé krabičky a potvrzením

Twigsee Archivaci provedeme jednoduše kliknutím na ikonu černé krabičky a potvrzením.

Jaká data je potřeba archivovat?

V zásadě stačí archivovat pouze data dětí, které v nejbližším školním roce již nebudou navštěvovat vaši školku či dětskou skupinu. Dále je třeba archivovat třídy, které jste v letošním školním roce využívali. Můžete také archivovat další typy dat, například údaje rodičů, učitelů, příspěvky nebo omluvenky.

Archivace dětí

Není nutné archivovat všechny děti. Archivujeme pouze ty, které v dalším školním roce již nebudou chodit. Při archivaci dítěte se automaticky archivují i údaje o jeho rodičích a docházce. Změny v docházce se projeví nejpozději následující den.

Archivace tříd

Všechny třídy končícího školního roku je potřeba archivovat. Nedoporučujeme je používat i v dalším školním roce. Pokud plánujete mít třídu ve stejném složení jako minulý rok, stačí ji zduplikovat, změnit školní rok na nový a případně upravit složení dětí či přiřazených učitelů. Původní třídu pak archivujte.

Archivace učitelů

Pokud odchází některý z učitelů, je nejlepší archivovat jeho profil. Tím zajistíte, že nebude mít přístup k žádným novým datům, informacím a příspěvkům.

Jak vrátit archivované údaje?

Archivace je komplexní funkce, která je dostupná pro různé typy dat. Po archivaci položky je vždy možné ji jednoduše vrátit zpět. Stačí v dané sekci kliknout na tlačítko a přepnout zobrazení na archivovaná data.

Twigsee Archivace je komplexní funkce, která je dostupná pro různé typy dat. Po archivaci položky je vždy možné ji jednoduše vrátit zpět. Stačí v dané sekci kliknout na tlačítko a přepnout zobrazení na archivovaná data.

Následně stačí data obnovit.

Twigsee Následně stačí data obnovit.

V případě, že údaje namísto archivace vymažete (tlačítko červeného koše), není možné vrátit data zpět.