Přejít na obsah Přejít na hlavní navigaci Přejít na zápatí

Jména dětí se změnila na jména rodičů. Co s tím?

Pokud se změnilo jméno dítěte na jméno rodiče, na vině je pravděpodobně funkce automatického vyplňování v prohlížeči. To se rodičům nabídne při vyplňování dotazníku pro aktualizaci Matriky Twigsee.

Co přesně se stalo?

Pokud se stane, že rodič vyplní jméno dítěte a dále ve formuláři začne vyplňovat adresu, prohlížeč mu může nabídnout automatické vyplnění údajů. Pokud se zaklikne ano, adresa se vyplní, ale zároveň se změní jméno dítěte na jméno rodiče. Pokud neproběhne kontrola formuláře, rodiče si změny jména nevšimnou.

Jak to vyřešit?

Můžete např. napsat příspěvek, že díky automatickému vyplňování dat je možnost, že se u některých dětí přepsala jejich jména na jména rodičů. A zda mohou data zkontrolovat. V případě, že se jedná o ojedinělý případ, lze jméno dítěte upravit v sekci Děti přes modré pole Upravit.

A jak rodiče jméno změní?

Kontrola se provádí přes mobilní aplikaci. Ve druhé záložce naleznou rodiče kartu Dítěte se základními informacemi. Pokud jméno neodpovídá je potřeba kliknout na formulář Aktualizace údajů, která se nachází v kartě dítěte. Případně mu může být přes formulář F0 v sekci Děti zaslán odkaz, který rodiče informuje, že má údaje aktualizovat.

Twigsee zaslání formuláře rodiči, aby aktualizovali informace o jejich dítěti