Přejít na obsah Přejít na hlavní navigaci Přejít na zápatí

Co jsou zástupné znaky?

Tvoříte dokument a vypisovat údaje o každém dítěti a rodiči zvlášť je složité? Od teď už ne. Pro usnadnění práce jsme pro vás vytvořili zjednodušení ve formě zástupných znaků. Jedná se o funkci, kterou nahrazujeme informace, jenž jsou v Twigsee již evidované, ale u každého se liší (jméno, adresa, datum narození).

Znaky, které vložíte do textu se zobrazí v angličtině a jsou žlutě označené. Anglického jazyka se nelekejte, jedná se o hlavní programátorský jazyk. Pokud si budete generovat dokument, se zástupnými znaky, informace se do něho propíší v českém jazyce. Při tvorbě dokumentu se zástupnými znaky postupujte podle následujících bodů:

1. Vytvořte dokument

Na hlavní stránce si naleznete v levém sloupci sekci Dokumenty a vpravo nahoře kliknete na +Přidat dokument.

Twigsee Na hlavní stránce si naleznete v levém sloupci sekci Dokumenty a vpravo nahoře kliknete na +Přidat dokument.

2. Přidání zástupných znaků

Vyplníte Interní Oficiální název a začnete psát Obsah dokumentu – například Doklad čestné prohlášení o očkování. V místě, kde je třeba napsat jméno dítěte, kliknete v horní liště na kolonku Zástupné znaky a vyberte Jméno dítěte (v textu se vám zobrazí v žlutých závorkách zástupný znak).

Twigsee zástupné znaky
Twigsee informace o dítěti

Během tvorby dokumentu můžete přidat všechny znaky, které se týkají dítěte, rodiče a informací o školce (např. email zákonného zástupce, adresa a IČO školky).

Twigsee Během tvorby dokumentu můžete přidat všechny znaky, které se týkají dítěte, rodiče a informací o školce.

3. Odeslání dokumentu

Je-li dokument hotový, kliknete vpravo dole na Uložit a v levém sloupci si vyberete sekci Děti. Najdete si dítě, jehož zákonnému zástupci chcete odeslat dokument a kliknete buď na PDF nebo DOC.

Twigsee Je-li dokument hotový, kliknete vpravo dole na Uložit a v levém sloupci si vyberete sekci Děti.

4. Zástupné znaky se propsaly

Po otevření vidíte, že zástupné znaky se propsali do dokumentu.

Twigsee Po otevření vidíte, že zástupné znaky se propsali do dokumentu.