Přejít na obsah Přejít na hlavní navigaci Přejít na zápatí

Licence v Twigsee

Twigsee je SaaS (Software as a servise) aplikace, což znamená, že k užívání softwaru lze zakoupit časově omezené licence. V Twigsee se počet potřebných licencí nepočítá ani dle tříd ani dle rodičů, tyto počty mohou být neomezené, ale dle počtu uživatelů ze strany školky. Na začátku spolupráce si vyberete Vámi požadovaný počet licencí, dle počtu zaměstnanců, kteří budou s Twigsee pracovat. V průběhu spolupráce můžete tento počet snadno navýšit.

1. Co je myšleno licencí?

Licencí je 1 přístup do systému, tedy 1 originální emailová adresa, zaměstnance školky. Nezáleží na tom zda má zaměstnanec přístup do aplikací (webové a mobilní) i do PC administrace. Pokud jsou tyto přístupy vedeny pod stejným emailem počítají se jako 1 licence.

2. Kde najdu přehled licencí?

V PC administraci v levé liště v sekci Nastavení a kategorii Editace školky. V okně, které se Vám zobrazí si vyberte kartu Licence. Zde uvidíte dohodnuté podmínky a cenu, kterou je potřeba zaplatit.

Twigsee zde uvidíte dohodnuté podmínky a cenu, kterou je potřeba zaplatit

3. Platba faktury

Také zde naleznete veškeré faktury. Nové Faktury lze zaplatit přímo ze systému za pomoci platební brány. A to přes tlačítko Zaplatit, které naleznete v části akce. (Tlačítko se zobrazuje pouze u nových faktur.) Již zaplacené faktury, zůstávají v systému uloženy a lze je velmi snadno stáhnout.

Twigsee již zaplacené faktury, zůstávají v systému uloženy a lze je velmi snadno stáhnout

4. Za koho platím?

Přehled uživatelů, kteří mají do systému přístup a platíte pro ně licence najdete v sekci Aktivní licence. Kromě jména uživatele a e-mailu pod kterým je uživatel registrovaný, zde naleznete také informaci o tom, na jakých platformách Twigsee využívá. Při kliknutí na modré tlačítko se dostanete do detailu daného uživatele.

Twigsee při kliknutí na modré tlačítko se dostanete do detailu daného uživatele

Rozdíl mezi dohodnutým počtem licencí a aktuálně využívaný počet uvidíte okamžitě na první pohled v horním přehledu.

Twigsee rozdíl mezi dohodnutým počtem licencí a aktuálně využívaný počet uvidíte okamžitě na první pohled v horním přehledu

5. Jak změním uživatele?

Uživatele je vždy potřeba vymazat či archivovat a pak místo něj vytvořit uživatele nového. Změnu provedete v sekci Uživatelé dle toho o jaké přístupy se jedná. Samotnou změnu provedete vždy na konci řádku se jménem daného učitele, ředitele či administrátora za pomoci ikonky černé krabice (archivovat) či červené ikonky koše (vymazat). Přidání zvládnete velmi snadno přes zelené plus v pravém horním rohu. Uživatele, jejichž účty byli zrušeny naleznete v poslední části otevřeného okna.

V přehledu licencí naleznete také uživatele jimž byl přístup odebrán a jak dlouho systém využívali.

Twigsee v přehledu licencí naleznete také uživatele jimž byl přístup odebrán a jak dlouho systém využívali

6. Mohu změnit dohodnutý balíček?

Pokud byste pouze potřebovali navýšit počet licencí, stačí vytvořit nového uživatele. Fakturace se automaticky upraví. V případě, že byste potřebovali balíček upravit, kontaktujte nás na sales@twigsee.com.