Přejít na obsah Přejít na hlavní navigaci Přejít na zápatí

Jak odstranit profil učitele/ředitele/administrátora

Vytvořený profil učitele/ředitele/administrátora, který chcete odstranit z databáze Twigsee se dá vymazat velmi jednoduše.

1. Výběr uživatele

Vpravo v nabídce kliknete na Uživatele a v roletce si vyberete, které uživatele chcete zobrazit. Pokud chcete vymazat profil učitele, klikněte na kolonku učitelé.

Twigsee ukázka, kde se dají nalézt uživatelé v navigaci

2. Výběr konkrétního uživatele

Na obrazovce se objeví všichni zadaní učitelé dané školky. Myší si najedete na konkrétního učitele, kterého chcete.

3. Sloupec akce

Vpravo na konci řádku daného učitele naleznete sloupek Akce. V tomto sloupku máte několik možností:

  • buď upravit profil učitele – modrá tužka (změna jména, hesla, třídy)
  • nebo archivace – černá krabice. Archivací dochází ke skrytí profilu, nicméně stále jej máte v systému a data můžete kdykoliv obnovit či zobrazit. Pro archivaci stačí na ikonu kliknout a potvrdit.
  • či smazat – červený odpadkový koš. Smazáním dochází k odstranění profilů a všech dat, jako by profil nikdy neexistoval. Pro vymazání stačí na ikonu kliknout a potvrdit.
Twigsee ikony akce u daného jména uživatele

4. Vymazání jiné role

Pokud chcete vymazat profil ředitele nebo administrátora, postup je stejný. V nabídce kliknete na Uživatele, v roletce vyberete buď ředitele anebo administrátora a stejným postupem smažete či archivujete profil.

Pozor! Administrátor může vymazat či archivovat pouze svůj účet. Pokud tedy takovýto člověk ztratí právo administrátora v dané školce je potřeba aby si profil sám archivoval/vymazal. Případně nás kontaktujte na skolky@twigsee.com a profil vymažeme. Můžeme toto ale udělat pouze na základě žádosti osoby uvedené na smlouvě o spolupráci. Případně na základě žádosti od zřizovatele.