Přejít na obsah Přejít na hlavní navigaci Přejít na zápatí

Proč zaznamenávat i odchody a co když docházku neodhlásím

Chcete mít v aplikaci přehled o tom, kolik dětí se aktuálně nachází ve vaší třídě? Doporučujeme proto zaznamenávat odchody dětí v docházce, které odešly domů.

Proč odchody zaznamenávat

Je to užitečné hned z několika důvodů:

  • pokud by se stala nějaká nehoda (např. požár), budete přesně vědět, kolik dětí je ve třídě
  • dítě, které má jen dopolední program je nutné zaznamenat při opuštění školky, jinak se mu bude započítávat do stravného také odpolední svačina a bude vedené jako kdyby ve školce bylo celý den (důležité i v rámci platby školného)
  • Můžete rodičům či úřadům dát přesný přehled

Jak dítě odhlásit

Odhlášení dětí v rámci docházky je velmi jednoduché:

  • Na nástěnce si naleznete záložku Docházka.
Twigsee na nástěnce si naleznete záložku Docházka
  • Vyhledáte si svou třídu a děti, které máte označené jako přítomné odznačíte (znovu na ně kliknete – ikona znovu zešedne) a kliknete na Odeslat docházku.
  • Nyní jsou ve třídě jen ty děti, které máte označené v aplikaci a máte detailní přehled o tom, kolik žáků se ve třídě nachází.
Twigsee nyní jsou ve třídě jen ty děti, které máte označené v aplikaci a máte detailní přehled o tom, kolik žáků se ve třídě nachází

Co když dítě neodhlásím

Samozřejmě pokud děti neodhlásíte, přes noc ve školce nezůstanou. Máme zde nastaven kontrolní systém, který se ve 22:00 spustí a děti, které mají pouze polední program (pokud je v editaci školky nastaveno automatické odhlašování) odhlásí k době poledne. Všechny ostatní děti budou odhlášeny ve 22:00 v rámci celodenní docházky. Čas tak ale nebude korespondovat s reálnou docházkou, záleží tedy také na tom, zda evidujete docházku pro rodiče a úřady či nikoliv.