Přejít na obsah Přejít na hlavní navigaci Přejít na zápatí

Docházka

Jak co nejvíce zjednodušit zápis docházky žáků ve třídě? S aplikací Twigsee už to snazší být nemůže, stačí Vám pár kliků.

Jak na to:

1. Kde se nachází Docházka

V mobilní aplikaci si v dolní liště vyberete třetí záložku Docházka.

Twigsee v mobilní aplikaci si v dolní liště vyberete třetí záložku Docházka

2. Přehled dětí

Automaticky se vám zobrazí aktuální den, který je označen modrou tečkou pod datumem. Pod datumem si rozbalíte konkrétní třídu. Zobrazí se vám ikony dětí, které do třídy docházejí. Pokud je nějaké dítě omluvené, je označeno fialovou tečkou.

TIP: Co znamenají jednotlivé znaky a barvy u docházky v Twigsee?

3. Odeslání docházky

Víme, že není možné děti zaznamenávat jakmile přijdou. Doporučujeme tedy docházku zaznamenat potom co většina dětí co má dorazit dorazí. Kliknutím na ikony dětí označíte ty dětí, které jsou ve školce a zobrazí se vám možnost Odeslat docházku. Jsou-li označeny všechny děti, které jsou přítomné, na ikonu kliknete a docházka žáků je hotová. Samozřejmě můžete děti co se zpozdí přidat následně.

Přehled

Chcete-li se přesvědčit, jestli dané dítě bylo ve školce přítomné například minulý týden, v aplikaci se můžete proklikávat i na předešlé dny a zkontrolovat si docházku zpětně. Pokud jste omylem zadala do docházky dítě, které ve školce není přítomno, stačí si v docházce nalézt svou třídu a označenou ikonu dítěte odznačíte a opět odešlete docházku. (Pokud toto provedete do 3 minut systém docházku do měsíčního přehledu nezaznamená a bude ji brát jako omyl)

Twigsee zpětné hledání docházky pomocí kalendáře v mobilní aplikaci Twigsee

Odchod

Velmi doporučujeme zaznamenávat i odchod dětí. To provedete stejným způsobem jako zaznamenání příchodu. Stačí kliknout na ikonu dítěte, ta zešedne a po potvrzení je dítě ze školky odhlášeno.

TIP: Proč zaznamenávat i odchody a co když docházku neodhlásím