Přejít na obsah Přejít na hlavní navigaci Přejít na zápatí

Tipy pro uzavřené školky

Epidemiologická situace v České republice není dobrá, a proto došlo opět ke zpřísnění opatření, tedy i k uzavření mateřských škol. Připravili jsme proto pár tipů, jak vám i v této komplikované době může Twigsee pomoci. Věříme, že vše společně zvládneme!
 

Tipy pro usnadnění

Komplikací všeho druhu je kolem nás mnoho. My se proto tím víc snažíme hledat snadná a jednoduchá řešení. Máme pro vás tipy, které by se nyní mohly hodit. 

Děti a omluvená nepřítomnost

Školky jsou nyní pro děti uzavřeny. Jak všem najednou a jednoduše omluvit nepřítomnost? Můžete využít možnosti nastavení vlastního „svátku“ na celou dobu uzavření školky. Všechny děti tak budou mít během celého trvání vládního opatření automaticky omlouvenou nepřítomnost. Nezáleží na tom, zda používáte původní verzi administrace nebo jste již přešli na verzi novou, mechanika je stejná. Zde je přehledný návod. 

1. Kde je umístěna záložka Svátky?

V administraci v levém hlavním menu v sekci Nastavení vyberte záložku Svátky.

2. Přidání nového svátku

Po kliknutí na záložku Svátky se otevře nové okno s přehledem svátků. Nový svátek přidáte pomocé zeleného tlačítka Přidat svátek v pravém horním rohu.

Nastavení svátku

3. Nastavení nového svátku – datum

První kolonkou svátku je datum. Po kliknutí do tohoto pole se otevře kalendář. Pomocí myši naklikejte všechny dny plánovaného uzavření školky.

Nastavení svátku

4. Nastavení nového svátku – název a školka

Do druhé kolonky zadejte název, např. Uzavření školky v rámci opatření proti epidemii. Poslední je kolonka Školky. Pokud spravujete více školek, můžete nastavit svátek (uzavření zařízení) pro všechny dané školky najednou. Po kliknutí do pole Školky se rozbalí nabídka všech Vámi spravovaných školek. Kliknutím na každou z nich je do pole přidáte.

5. Uložení nového svátku

Po vyplněných všech potřebných údajů nový svátek uložíte pomocí zeleného tlačítka Uložit v pravém dolním rohu. Svátek je přidán a nepřítomnost všech dětí je omluvena.

Nastavení svátku

Zadávání úkolů nejen předškolákům

Povinné předškolní vzdělávání je nyní nutné zajistit dálkově. Náměty pro domácí aktivity ale uvítají i mladší děti, respektive jejich rodiče. Pomocí příspěvků můžete snadno rodičům posílat zadání práce, pracovní listy a další tipy. Jednoduše materiály telefonem vyfotíte (musí být ve formátu jpg nebo png) a zašlete rodičům přes mobilní aplikaci. Rodiče si mohou materiály z aplikace vytisknout a daným aktivitám se s dětmi společně věnovat. 

Klasické příspěvky mohou učitelé odesílat přímo z mobilní aplikace, ale i z počítačové administrace. Pokud tedy chcete dětem zaslat delší zadání, můžete vše připravit a odeslat (včetně fotek) přímo z počítače.

Komunikace v rámci týmu

Uvědomujeme si, že nyní je klíčová nejen komunikace směrem k rodičům, ale také vzájemně mezi jednotlivými členy týmu. Pro tyto účely můžete v Twigsee komunikovat i mezi učiteli pomocí učitelských tříd. Tyto interní příspěvky samozřejmě vidí jen přiřazení učitelé, ale nepropisují se nikomu z rodičů.